Aktivity a zajímavosti

Kromě nádherných stezek pro cyklisty i pěší se můžete těším i na spoustu historických a přírodních kuriozit, které slibují zážitky pro celou rodinu. Místní rybníky vybízejí k vodním radovánkám, na své si přijdou také rybáři nebo golfoví nadšenci.
Hrad Landštejn

Hrad Landštejn

Dříve řečený Lanštýn, je mohutným torzem původního hradu, které se rozkládá v nadmořské výšce 650 metrů. Dochovalo se vnitřní románské jádro, s pozdně gotickými a renesančními prvky. Roku 1771 podlehl požáru a byl opuštěn. Jedná se o romantické místo, na kterém na Vás dýchne historie.

Obludiště Dolní pěna

Jedná se o skládanku v podobě složitě komponovaných a větvených cest. Obludiště patří mezi největší v Evropě, těšit se tak můžete na více jak tři kilometry cestiček. Parádní tip na zábavné rodinné odpoledne.
Obludiště Dolní pěna
Kostel Nejsvětější trojice v Klášteře

Klášter u Nové Bystřice

Vesničku Klášter najdete u úpatí Českomoravské vrchoviny. Vesnička je proslulá unikátním, stavebně cenným kostelem Nejsvětější trojice. Počátky jeho stavby paulány se datují do 17. století, stavba je navíc zasazena v krásné rybničnaté krajině.

Zoopark Na Hrádečku – Horní Pěna

Soukromý zoopark s rozlohou 10 ha, ve kterém najdete hned několik chráněných druhů zvířat. Iniciativa parku navíc odborně spolupracuje se zoologickými zahradami a podílí se na ochranářských projektech.
Zoopark
Golf

Golfresort Nová Bystřice

Resort v malebné přírodě uspokojí i náročnější hráče. Nabízí dvě atraktivní hřiště, golfové kurzy, coaching pro začátečníky i pokročilé. Jeho poloha navíc nabízí naprostý klid pro Vaši hru.

Bikepark Hradiště

Dvě tratě s lanovkou pro milovníky adrenalinu na Vás čekají v Bikeparku kousek od Nové Bystřice. Skoky, úzké i technické pasáže, ale i méně náročný sjezd, uspokojí všechny bikery.
Bikepark
Úzkokolejka

Jindřichohradecká úzkokolejka

Úzkorozchodná trať patřící k největším technickým unikátům v Čechách vede takzvaným Pacifikem České Kanady. Měří 33 kilometrů a svézt se s ní můžete od Jindřichova Hradce po Novou Bystřici. Slavnostní zahájení provoz je datováno na podzim roku 1897.

Památník Járy Cimrmana – Kaproun

Jedná se o poutní místo jehož součástí je mohyla a ohniště. Místní návštěvníci přivážejí každoročně kameny a kamínky na památku “Největšího Čecha”. Mohyla je doplněna o vzpomínkové předměty a otisk mistrových zad. Na místo Vás dovede zelená turistická značka.
Kaproun
Farma Alpaka

Farma Alpaka

Je oblíbenou zastávkou milovníků zvířat a rodin s dětmi. Můžete zde absolvovat kurz jízdy na koni, naučit se jak o koně a další hospodářská zvířata pečovat a dopřát jim to nejlepší. Ideální relax ve spojení s přírodou.